Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- Höstens utvaldaRensa filter
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud28 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
Aktuellt bud9 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, Norrtulls guld, Norrköping, 2000-tal, vikt ca 53,1 g
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering28 000 - 32 000 SEK
RING, 18k guld, Ateljé 15, Norrköping, vikt ca 15,2 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
FRITZ KALLENBERG, 33 del, servisglas, "Elvira Madigan", Kosta
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
SYLVIA STAVVE, 1 par, bordslampor, tenn, GAB, 1930-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1902, vikt ca 353 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
STRÖSOCKERSKÅLAR MED LOCK, 1 par, silver, stämplade BE, Göteborg 1908, tot vikt ca 1 270 g
Aktuellt bud6 600 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, Italien, vikt ca 30,4 g
Aktuellt bud17 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ARMBAND, 14-23k guld, tot vikt ca 51,5 g
Aktuellt bud27 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SEPPO KOHO, taklampa, "Victo 4250 pendel", Secto design, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets början
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud950 SEK
Värdering3 000 SEK
KOLONNSKÅP, gråmålat, 1800-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
GULDMYNT, minst 21,6k guld, Christian IX, Danmark 1873, vikt ca 9 g
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Aktuellt bud18 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
SKÅL, keramik, Longwy, Frankrike, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022
Aktuellt bud17 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerat och numrerat 71/350
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ORIENTMATTA, Bakhtiari, semiantik, ca 140 x 209 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK