Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Inkludera avslutade föremål
3d 5h
LOCKSKÅL, silver, CG Hallberg, Stockholm 1905, vikt ca 492 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 5h
SIMON LEGALD, sidobord, travertin, "Edge", Norrman Copenhagen
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 5h
KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 5h
ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 6 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 5h
COLLIER, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 9,7 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 5h
SALUTKANONER, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1980
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 5h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
3d 5h
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), ask med lock, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad PAL
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), kåsa, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
TORE SUNNA (1942-2006), kåsa, samearbete, Kiruna, signerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 5h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-taets första hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 5h
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 5h
HERMÈS, scarf, siden, "Poste et Cavalerie", design Joachim Metz
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 6h
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 6h
OMEGA CONSTELLATION, armbandsur, stål, quartz
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 6h
SIMON JONES STUDIO, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 6h
SIMON JONES STUDIO, bänk, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 6h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 6h
BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, glas, Kosta Boda, signerad Kosta Boda B Vallien 7090336
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 6h
LONGINES, damarmbandsur, 18k guld, 2010-tal
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 6h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
3d 6h
THERESIA HVORSLEV, collier, sterlingsilver, Mema 1984
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 6h
MEISSEN, 33 del, servisporslin, "Green Indian", Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 6h
SOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 6h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, Gewe 1966, tot vikt ca 960 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
3d 6h
BROSCH, förgyllt silver, med skuren snäckskalskamé, svensk stämplar OAE 1920
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 6h
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 6h
HERMÈS, scarf, siden, "Le Temps des Marionettes", design Annie Faivre, 1996
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
3d 6h
BORDSLAMPA, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 6h
NISSEN & GEHL, sideboard, "AK 2730", Naver Collection, Danmark, nutida
Aktuellt bud15 500 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
3d 6h
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad 1907
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 6h
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 6h
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 6h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 6h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 6h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK