Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- Höstens utvaldaRensa filter
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld, Tissot, tot vikt ca 26,9 g
Aktuellt bud12 500 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Passementerie", design Francoise Heron år 1960
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
OLLE BAERTLING (1911-1981), färgserigrafi, signerad och numrerad 65/300, daterad 1956-68
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
VASER, 1 par, porslin, möjligen Frankrike, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Springs", design Philippe Ledoux år 1974
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, pastell på papper, uppfodrad på duk, troligen 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, no 91, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
JAMIE HAYÓN, 4 st, stolar "Piña", Magis, Italien
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE (Nederländerna, 1922-2010), färgserigrafi på duk, signerad och daterad 2000, numrerad 11/120
Aktuellt bud950 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
BREITLING, armbandsur, herr, chronomat, automatisk, stål, 1990-/2000-tal
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, sent 1700-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ANDERS EKLUND (1737-1802), tillskriven, olja på duk, osignerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SKEPPSKLOCKA, malm, större modell, 1800-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK