Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Inkludera avslutade föremål
5d 1h
JENS JUUL EILERSEN, soffa, "Loft" samtida
Aktuellt bud7 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
5d 1h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 1h
FOLKE BENSOW, "Sneckan", trädgårdsbänk, Byarums Bruk, samtida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
5d 1h
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på duk, signerad och daterad 1933
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
KAFFEKANNA, silver, WBJ England, vikt ca 775 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 2h
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
TAG HEUER, armbandsur, "Skipper", chronograph, automatisk, 2024
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering45 000 - 50 000 SEK
5d 2h
SPEGEL, Murano, latticinoteknik, sannolikt 1940-/50-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 2h
ORIENTMATTA, old, ca 175 x 117 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 2h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, fåtölj, "Slow chair", Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 2h
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 53/250
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 2h
CYLINDERSPELDOSA, 1800-tal, i träschatull
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
5d 2h
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 2h
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1909
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
KANDELABRAR, 1 par, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 2h
RING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant och mindre åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
RING, 18k vitguld, med åttkantslipade diamanter och akvamarin ca 14 ct, tot vikt ca 7 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
ORIENTMATTA, Bakhtiari, sannolikt 1930-tal, ca 205 x 305 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs studio, signerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio, signerad
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
HERMÈS, scarf, siden,"Chasse en Inde", design Michel Duchene år 1986
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
5d 2h
COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, med 5 gammalslipade diamanter, svenska stämplar ANNA 1988, tot vikt ca 32,6 g
Aktuellt bud16 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
5d 2h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.03 ct, Lapponia, FInland 1991, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med linoleumsnitt, 1992
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), olja på duk, monogramsignerad och daterad 80
Aktuellt bud15 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, 1989
Aktuellt bud700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med linoleumsnitt, otydlig poststämpel 1994
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 86
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, signerat
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell
Aktuellt bud800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), träsnitt, signerad och daterad 77, numrerat 7/10
Aktuellt bud800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 1987
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN (född 1954), vykort med träsnitt, 1980
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 2h
LARS LERIN, 6 st, tryckta vykort med handskrivna hälsningar, mestadels 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
TAPIO WIRKKALA, hänge med halskedja, sterlingsilver, "Äpple / Omena", Finland 1975
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 3h
WIWEN NILSON, armring, sterlingsilver, Lund 1967
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 3h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med diamanter och svart onyx, Linköping 2009, tot vikt ca 18,7 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
5d 3h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0.29 ct, Linköping 2013, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 3h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 1.25 ct, Linköping 2003, tot vikt ca 30 g
Aktuellt bud16 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
5d 3h
SANDSTRÖM & DE WIT, armring, 18k guld och vitguld, Linköping 1994, vikt ca 26 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering13 000 - 15 000 SEK
5d 3h
MARGRETE SANDSTRÖM, hänge med kedja, sterlingsilver, Linköping, med odlad pärla
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 3h
ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONI, bordslampa, "Gatto Piccolo", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
5d 3h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, "The sky is the limit", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 3h
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på pannå, signerad och daterad 44
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 3h
BYRÅ, sengustaviansk stil, omkring år 1900
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 3h
RING, 18k vitguld, med 9 briljantslipade diamanter, svenska stämplar 1965, tot vikt ca 8 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK