Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
TUSCHAVKLAPPNING, på papper, orientalisk, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK