Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Inkludera avslutade föremål
3d 1h
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 2h
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 3h
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 3h
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 3h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 3h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 3h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 3h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
3d 3h
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 3h
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 3h
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 2h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 2h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 2h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 4h
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK