Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Inkludera avslutade föremål
3d 0h
ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 6 g
ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 6 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 1h
COLLIER, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 9,7 g
COLLIER, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 9,7 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 1h
LONGINES, damarmbandsur, 18k guld, 2010-tal
LONGINES, damarmbandsur, 18k guld, 2010-tal
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 2h
ARMBAND, 18k guld, Norrtulls guld, Norrköping, 2000-tal, vikt ca 53,1 g
ARMBAND, 18k guld, Norrtulls guld, Norrköping, 2000-tal, vikt ca 53,1 g
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering28 000 - 32 000 SEK
3d 2h
RING, 18k guld, Ateljé 15, Norrköping, vikt ca 15,2 g
RING, 18k guld, Ateljé 15, Norrköping, vikt ca 15,2 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
3d 2h
LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g
LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 3h
ARMBAND, 18k guld, Italien, vikt ca 30,4 g
ARMBAND, 18k guld, Italien, vikt ca 30,4 g
Aktuellt bud17 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
3d 3h
ARMBAND, 14-23k guld, tot vikt ca 51,5 g
ARMBAND, 14-23k guld, tot vikt ca 51,5 g
Aktuellt bud27 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
3d 3h
GULDMYNT, minst 21,6k guld, Christian IX, Danmark 1873, vikt ca 9 g
GULDMYNT, minst 21,6k guld, Christian IX, Danmark 1873, vikt ca 9 g
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 3h
ARMBAND, 18k guld och vitguld, Ateljé 15, Norrköping 2019, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 38,5 g
ARMBAND, 18k guld och vitguld, Ateljé 15, Norrköping 2019, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 38,5 g
Aktuellt bud18 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
4d 1h
ARMBAND, 18k guld, fantasilänk, vikt ca 6,1 g
ARMBAND, 18k guld, fantasilänk, vikt ca 6,1 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 1h
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 1.65 ct, kvalitet ca G-H/Si2, svenska stämplar 1988
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 1.65 ct, kvalitet ca G-H/Si2, svenska stämplar 1988
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
4d 2h
CHOPARD, damarmbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 32 g
CHOPARD, damarmbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 32 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 2h
ARMBAND, 18k vitguld med 5 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 18 g
ARMBAND, 18k vitguld med 5 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 18 g
Aktuellt bud8 800 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
4d 2h
COLLIER, 18k vitguld med 7 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 39 g
COLLIER, 18k vitguld med 7 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 39 g
Aktuellt bud21 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
4d 3h
DAMARMBANDSUR, platina, med diamanter, Movado, 1930-tal, total vikt ca 15 g
DAMARMBANDSUR, platina, med diamanter, Movado, 1930-tal, total vikt ca 15 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 3h
HÄNGE, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.60 ct, kvalitet ca J/VS
HÄNGE, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.60 ct, kvalitet ca J/VS
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
4d 3h
COLLIER, 18k guld och silver, med rosenslipade diamanter, Bernhard Hertz, Stockholm 1900-talets första hälft
COLLIER, 18k guld och silver, med rosenslipade diamanter, Bernhard Hertz, Stockholm 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 0h
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.76 ct, Örns Juvelateljé, Göteborg 1981, tot vikt ca 3,6 g
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.76 ct, Örns Juvelateljé, Göteborg 1981, tot vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
5d 1h
ENSTENSRING, 14k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0,25 ct , tot vikt ca 3 g
ENSTENSRING, 14k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0,25 ct , tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 1h
RING, 14k guld, med akvamarin, 1900-tal
RING, 14k guld, med akvamarin, 1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 1h
RING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant och mindre åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 3,6 g
RING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant och mindre åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 1h
RING, 18k vitguld, med åttkantslipade diamanter och akvamarin ca 14 ct, tot vikt ca 7 g
RING, 18k vitguld, med åttkantslipade diamanter och akvamarin ca 14 ct, tot vikt ca 7 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
5d 2h
COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, med 5 gammalslipade diamanter, svenska stämplar ANNA 1988, tot vikt ca 32,6 g
COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, med 5 gammalslipade diamanter, svenska stämplar ANNA 1988, tot vikt ca 32,6 g
Aktuellt bud16 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
5d 2h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.03 ct, Lapponia, FInland 1991, tot vikt ca 3,4 g
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.03 ct, Lapponia, FInland 1991, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
5d 2h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med diamanter och svart onyx, Linköping 2009, tot vikt ca 18,7 g
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med diamanter och svart onyx, Linköping 2009, tot vikt ca 18,7 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
5d 2h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0.29 ct, Linköping 2013, tot vikt ca 6,6 g
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0.29 ct, Linköping 2013, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 2h
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 1.25 ct, Linköping 2003, tot vikt ca 30 g
PETER DE WIT, ring, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 1.25 ct, Linköping 2003, tot vikt ca 30 g
Aktuellt bud16 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
5d 2h
SANDSTRÖM & DE WIT, armring, 18k guld och vitguld, Linköping 1994, vikt ca 26 g
SANDSTRÖM & DE WIT, armring, 18k guld och vitguld, Linköping 1994, vikt ca 26 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering13 000 - 15 000 SEK
5d 2h
RING, 18k vitguld, med 9 briljantslipade diamanter, svenska stämplar 1965, tot vikt ca 8 g
RING, 18k vitguld, med 9 briljantslipade diamanter, svenska stämplar 1965, tot vikt ca 8 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
5d 2h
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld, Tissot, tot vikt ca 26,9 g
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld, Tissot, tot vikt ca 26,9 g
Aktuellt bud12 500 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
5d 3h
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld med gammalslipade diamanter, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 32 g
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld med gammalslipade diamanter, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 32 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 3h
BROSCH, guld, med olikslipade diamanter, 1900-talets första hälft
BROSCH, guld, med olikslipade diamanter, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.