RAGNAR PERSSON (1905-1993), olja på duk, monogramsignerad och daterad -49
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), tusch, akvarell och täckvitt, monogramsignerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på pannå, signerad och daterad 1949
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ALFRED THÖRNE (1850-1916), olja på duk, signerad och daterad 1884
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad -60
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017), färglitografi, signerad och numrerad 120/385
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på duk, signerad och daterad 1933
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
LARS LERIN, 6 st, tryckta vykort med handskrivna hälsningar, mestadels 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på pannå, signerad och daterad 44
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
HENRY JOHN YEEND KING (England 1855-1924), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK