Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

Avslutad
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Slutpris8 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Slutpris15 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g
Slutpris15 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Slutpris15 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Avslutad
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Avslutad
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Slutpris84 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
Avslutad
SANDSTRÖM & DE WIT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
SANDSTRÖM & DE WIT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Slutpris28 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
Avslutad
ARMBAND, 18k guld, vikt 35 g
ARMBAND, 18k guld, vikt 35 g
Slutpris17 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Avslutad
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Slutpris44 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
Avslutad
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
ARMRING, 14k guld, med diamanter och smaragder, tot vikt ca 16 g
ARMRING, 14k guld, med diamanter och smaragder, tot vikt ca 16 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Avslutad
COLLIER, minst 21,6k guld, vikt ca 33,5 g
COLLIER, minst 21,6k guld, vikt ca 33,5 g
Slutpris19 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Avslutad
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 12,5 g
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 12,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld, Italien, med briljantslipade diamanter och smaragd, tot vikt ca 13,5 g
COLLIER, 18k guld, Italien, med briljantslipade diamanter och smaragd, tot vikt ca 13,5 g
Slutpris6 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld och vitguld, vikt ca 37 g
COLLIER, 18k guld och vitguld, vikt ca 37 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
Avslutad
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar år 2000, vikt ca 38 g
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar år 2000, vikt ca 38 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
Avslutad
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar NSE år 2000, vikt ca 16,5 g
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar NSE år 2000, vikt ca 16,5 g
Slutpris8 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Avslutad
ZENITH, smyckesur, 18k vitguld, Zenith, 1900-talets mitt, tot vikt ca 40 g
ZENITH, smyckesur, 18k vitguld, Zenith, 1900-talets mitt, tot vikt ca 40 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Avslutad
ARMBAND, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 24 g
ARMBAND, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 24 g
Slutpris8 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
BROSCH, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,5 g
BROSCH, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
Slutpris14 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal
ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.