40748 BESTICK, 21 del, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 1 390 g

40748a_8dcd8a5e04fa2ac_med.jpeg
  • 40748a_8dcd8a5e04fa2ac_sm.jpeg
  • 40748b_8dcd8a5e0f26779_sm.jpeg
  • 40748c_8dcd8a5e18d8205_sm.jpeg
  • 40748d_8dcd8a5e210e48c_sm.jpeg

Omfattande 7 matknivar med rostfria blad, 7 matgafflar samt 7 matskedar, stämplade Gündel Leipzig samt 800, skaft med ciselerad dekor av monogram, knivarnas längd 26 cm, gafflarnas längd 20,5 cm, skedarnas längd 21 cm, knivarnas tot vikt inkl rostfria blad ca 460 g

  • Konditionsrapport:Smärre repor

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)250 SEK