23712 BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, "Janus", Kosta Boda, signerad och daterad, limiterad upplaga 100

23712a_8dbd61a9b7da8e7_med.jpeg
  • 23712a_8dbd61a9b7da8e7_sm.jpeg
  • 23712a_8dbd5f39592fbf0_sm.jpeg
  • 23712b_8dbd5f396215807_sm.jpeg
  • 23712c_8dbd5f396bbf982_sm.jpeg
  • 23712d_8dbd5f3973df15c_sm.jpeg
  • 23712e_8dbd5f397c3da12_sm.jpeg
  • 23712f_8dbd5f398493210_sm.jpeg
  • 23712g_8dbd5f398d4a2b5_sm.jpeg
  • 23712h_8dbd5f39957383f_sm.jpeg
  • 23712i_8dbd5f399cca29e_sm.jpeg
  • 23712j_8dbd5f39a74e6d3_sm.jpeg

Sandgjutet huvud med ut- och invändig dekor av ansikten, sockel av granit, signerad och numrerad B Vallien 7520107, originalkartong och certifikat medföljer, höjd inkl sockel 27, längd 24 cm

  • Konditionsrapport:Möjligen någon smärre repa

Värdering12 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)400 SEK
*Följerätt tillkommer

Bertil Vallien (1938-)

I kategori Art