PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 2 st, silver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPA, mässing, 1950-tal
VÄGGLAMPA, mässing, 1950-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
SNURRSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, brons, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
TRÅG, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k vitguld, tot vikt ca 4,5 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, sittpuff, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
BERTIL VALLIEN, minityrer, 4 delar, glas, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SUPKOPP, mässing, 1800-tal
SUPKOPP, mässing, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, metall, Belid, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
 SPINDELUR, silver, Hovenschiöld, Stockholm, 1700-/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
KÄPP, handtag av silver, GAB, 1934
Final bid500 SEK
Est500 SEK
STEGE, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 45 del, silver, GAB, 1900-talets andra hälft, tot vikt exklusive knivar 660 g
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
BÄGARE, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, total vikt ca 335 gram
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 10 st, bl.a Mema, GAB, 1900-tal, total vikt ca 190 gram
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
BÄRKONT, flätat spån, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1940-tal
SÄNGBORD, 1 par, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
CERTINA, New Art, herrarmbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Ricoh, Spacen, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DALATUPPAR, 3 st, snidat och bemålat trä, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 5,8
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa. 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
CARL LARSSON, efter, etsning, osignerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 4,6 g
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
KIMONO, bla siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KORGSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
BORDSDEKORATION, porslin och glas, orientaliskt, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BARBRO ANDERSSON, (född 1948), färglitografi, signerad och daterad 2000
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SKÅP, swedish modern, 1930/40-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJ, swedish modern, 1930-/40-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
CERTINA, herrarmbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
INGA SEMPÉ, bordslampa, för Wästberg, "W103B"
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, förgylld gips, signerad och daterad Arne Jansson 1953
Final bid300 SEK
Est600 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, total vikt ca 858 g
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK
GLASSERVIS, 7 del, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Final bid950 SEK
Est1,200 SEK
HARALD LYTH (född 1937) färglitografi, signerad och numrerad 72/150
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SYKORG, 1950/60-tal
SYKORG, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGBONAD, tvistsöm, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, funkis, 1930-tal
SIDOBORD, funkis, 1930-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
HÄNGE SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK