FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 2 st skulpturer, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, monogramsignerade
Final bid800 SEK
Est500 SEK
CAFÈBORD, "Terrazzo", HAY, Danmark, samtida
Final bid600 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 7 st, porslin, Schaubachkunst, Wallendorf, Bing & Gröndahl, Royal Copenhagen
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel, sotare
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORD, 1800/1900-tal
BORD, 1800/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LIS ZWICK (1942-2020), färglitografi, signerat och daterad 1972
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLYKTA, mässing, Italien, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Ekberg lampor, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VINKYLARE, tenn, 1930-/40-tal
VINKYLARE, tenn, 1930-/40-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kina, old, ca 265 x 190 cm
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
SILVERSMYCKEN, bla med granater, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
LEKSAKSBIL, plåt, Taiyo, Japan, sannolikt 1970-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BLÅ STATION, sidobord, samtida
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, glas och mässing, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FIGURIN, stengods, Bing & Gröndahl, Danmark
Final bid300 SEK
Est400 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampa, för Rubn
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 9 st, mässing och malm, mestadels 1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, alabaster, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
NILS G STENQVIST (1934-2005), färglitografi, signerad och daterad 1988
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅL, kristall, Kosta, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HERRARMBANDSUR, Omega, Semaster De Ville, Automatic, 1900-talets andra hälft
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPA, med figur av Rolf Lidberg, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 1 par, porslin, Goebel, 1957
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TESIL, KOMPOTTSKED OCH BAKELSETÅNG, 3 del, silver, tot vikt ca 165 g
Final bid600 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampa, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt, signerad
Final bid1,000 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, Norge, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est400 SEK
HERTHA BENGTSSON, servisporslin, "Blå Eld", Rörstrand
Final bid600 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 3,9 g
Final bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
ASKFAT, 3 st, porslin, "Veuve Clicquot Ponsardin", Beligen, 1900-talets slut
Final bid250 SEK
Est200 SEK
ARMRING, malakit, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, fåtölj, "Aristokrat", teak, Bröderna Andersson, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
MINIATYRVAS OCH SKÅL, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est300 SEK
COLLIER OCH BROSCH, silver, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LOCKURNA, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Final bid750 SEK
Est800 SEK
SERVERINGSFAT, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, nr 1563
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid750 SEK
Est800 SEK
Final bid750 SEK
Est800 SEK
KARIN JÖNSSON, rölakan, signerad JK, ca 135 x 200 cm
Final bid900 SEK
Est500 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KARIN MOBRING, stolar, 4 st, IKEA, "Stabil", 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
SERVISPORSLIN, 42 del, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark
Final bid900 SEK
Est500 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på duk, signerad och daterad -06
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
FAT PÅ FOT, blått glas, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, "Confidentially"
Final bid400 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 290 x 163 cm
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK