Final bid26,000 SEK
Est30,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt England, 1800-talets mitt, otydligt signerad
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Final bid13,000 SEK
Est15,000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
COBRA 1973, Dan-Graphique, 1973, med 7 färglitografier av Karel Appel, Pierre Alechinsky, Egill Jacobsen, Carl-Henning Pedersen, Christian Dotremont, Asger Jorn och Corneille, numrerade 102/150
Final bid24,000 SEK
Est25,000 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, sannolikt Nordiska Kompaniet
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
CAFÈSTOLAR, 8 st, "Bryggeristolen", Grythyttan, 19/2000-tal
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
TAPIO WIRKKALA, "Silver Moon", hänge, sterlingsilver, Nils Westerback, Helsingfors 1971
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
JOSEF FRANK, bordslampa, mässing, modell 2552-2, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
BESTICK, 7 del, silver, tot vikt inkl knivar ca 440 g
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
SERVERINGSBESTICK, 5 del, silver, tot vikt ca 150 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, tot vikt ca 175 g
Final bid750 SEK
Est800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k vitguld, med pärla och vita stenar, tot vikt ca 2,9 g
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
ASSIETTER, 10 st, keramik, Gefle, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est600 SEK
PIANODRAGSPEL, Marinucci Receneti, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
MÄRKLIN, 8 st passagerarvagnar
Final bid250 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, lok, 100 801-0, Tyskland
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 6 st passagerarvagnar
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MÄRKLIN, 13 st godsvagnar
MÄRKLIN, 13 st godsvagnar
Final bid750 SEK
Est800 SEK
MÄRKLIN, lok, DVM ML 003 Henschel
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, lok, V60 026, Tyskland
Final bid600 SEK
Est800 SEK
MÄRKLIN, lok, 221120-9, Tyskland
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MÄRKLIN, tanklok, 64236, Tyskland
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
MÄRKLIN, 3 st passagerarvagnar
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MÄRKLIN, 10 st godsvagnar
MÄRKLIN, 10 st godsvagnar
Final bid750 SEK
Est600 SEK
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BRICKA, porslin och vitmetall, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LEKSAK, plåt, Corgi, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
PALL, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, kristall och koppar, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
VÄGGKROKAR, 13 st, "The Dots", formgiven av Tveit & Tornøe för Muuto
Final bid650 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets början
SÄNGBORD, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal
SPEGEL, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGUR, teak, Wehrle, 1950-/60-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNAR ANDER, ljusstake, metall, Ysta Metall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PLÅTBURKAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KARAFF, glas, Kosta Boda
KARAFF, glas, Kosta Boda
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BORDSSPEGEL, patinerad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, Seiko, guld på stål
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 6 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK