DAMARMBANDSUR, Furla, silver, 1900/2000-tal, vikt ca 47 gram
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SATSBORD, 2 del, teak, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Candino, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 8,9 g
Final bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
PHILIPPE STARCK, bordslampa, "Miss K", Flos, Italien
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4,2 g
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅLAR OCH LJUSSTAKE, 3 del, kristall, Orrefors
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 3 st, smide, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Final bid700 SEK
Est600 SEK
HÅG, arbetsstol, "Tion", 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 16 g
Final bid6,400 SEK
Est8,000 SEK
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft, större modell
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SÄNGBORD / BYRÅER, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est1,200 SEK
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal
Final bid750 SEK
Est500 SEK
BERTIL VALLIEN, 5 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MODELLBILAR, 7 st, "En voiture Tintin", 1900-/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
SAMLING MANSCHETTKNAPPAR, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 3,2 g
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, sannolikt Carl Fagerlund, Orrefors, 1940-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
EVA SCHILDT, vas, "Äng", för Klong, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK
YTTERFODER, majolika, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
MORTEN VOSS, soffbord, "Flightdeck", Voss Co Living
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, glas, 9 st, Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est800 SEK
FIGUR, glas, clown, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
ASKFAT silver, vikt ca 100 g
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BARNBYRÅ, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNILLA ALLARD, "Cortina", stolar, 1 par, Lammhults, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel, edition Astrid Lindgren
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-tal
Final bid950 SEK
Est600 SEK
KAMEROR, 8 st, olika tillverkare bla Agfa, Kodak
Final bid400 SEK
Est300 SEK
KAMEROR, 10 st, olika tillverkare bla Chinon, Konika, Pentax, Praktica och Agfa
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KAMEROR, 15 st, bla Canon, Sony, Konica, Kodak
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Expert, Canon, Sigma, Chinon
Final bid850 SEK
Est600 SEK
CANON F-1, systemkamera, analog
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
CANON AE-1, systemkamera, analog
Final bid400 SEK
Est600 SEK
CANON A-1, systemkamera, analog
Final bid450 SEK
Est600 SEK
SYSTEMKAMERA, Canon EOS-5D Mark III
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
OBJEKTIV, 3 st, Canon och Tamron
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK