RING, 18k guld, med bergkristall, Stockholm 1948, tot vikt ca 9,7 g
Final bid4,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
ESCADA, 2 del kostym, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MUST DE CARTIER, scarf, siden, "Panthere Royale", sannolikt sent 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BROSCH, sterlingsilver, med odlade pärlor, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld och vitguld, med gammalslipade diamanter, tot vikt ca 10 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
CHARLES JOURDAN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Final bid750 SEK
Est300 SEK
HUGO BOSS, "Hugo", axelremsväska, blått skinn, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
YVES SAINT LAURENT, 1 par örhängen, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
YVES SAINT LAURENT VARIATION, kavaj, dam, 1980-/90-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SKÄRP, 4 st, bla Laurèl, Escada, sent sannolikt 1900-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Brise de Charme", design Julia Abadie år 1991
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
HALSDUKAR, 4 st, ull, sannolikt sent 1900-tal, bla Jaeger och Laurèl
Final bid750 SEK
Est400 SEK
ARMRING, förgyllt silver, med granater, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver och granater, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
DOLOMITEN SPORTSWEAR, Rehbochloden, jacka, ull, dam, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 2 st, hantverk av bla returglas, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ESCADA, 3 del, tröja och koftor, sannolikt 1990-tal
Final bid750 SEK
Est400 SEK
YVES SAINT LAURENT TRICOT, kofta, ull, sannolikt 1990-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
ARMBANDSUR, herr, Blumus De Luxe, 1900-talets mitt, manuellt urverk
Final bid400 SEK
Est500 SEK
EFVA ATTLING SAMT MARIA BÖRJESSON, 1 par örhängen resp hänge, silver, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
KAVAJER, 3 st, Escada by Margaretha Ley, Exaltation Paris samt Paul Costelloe, 1980-/90-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
MÜNCHNER MANUFAKTUR, 3 st, kavajer och väst, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
HÄNGE, 18k guld, med granater och pärlor, tot vikt ca 1,6 g
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
ARMBANDSUR, Longines, "La Grande Classique de Longines, stål, quartz
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK