DRAGSPEL, Elka Super Cassotto special, modellnr. 702
Final bid9,000 SEK
Est4,000 SEK
GITARR, akustisk, Bjärton, LA-Rita
Final bid450 SEK
Est500 SEK
DRAGSPEL, Guerrini Super Italia, modellnr. 102
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
KOMPMODUL, Roland, BK-7M, "Backing Sound"
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
DRAGSPEL, Bugari Armando, Champion Cass, Castelfidardo, Italien
Final bid11,500 SEK
Est8,000 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
ARBETSPALLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est400 SEK
VÄGGHYLLA, metall, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est600 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SATSBORD, 3 del, swedish modern, Mjölby intarsia, 1900-talets första hälft
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPOR, 3 st, snarlika, glas och mässing, 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
DOSOR, 4 st, silver, 1800-tal, tot vikt ca
Final bid2,400 SEK
Est600 SEK
BAKELSESPADE, silver, Danmark, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 50 g
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MORTEL, järn, 1700-/1800-tal
MORTEL, järn, 1700-/1800-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
DEKORELMENT, järn, bronserat, i form av krona, med Gustav V monogram, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
TRÅG, 2 st, allmoge, trä, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est600 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
CATHARINA GÖTH (född 1957), färglitografi, signerad och numrerad 226/299
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MINIATYRURNOR, 3 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, Söholm, Danmark, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 24 delar, rostfritt stål, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 18 del, Frankrike, 1900-talets mitt
Final bid650 SEK
Est300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på duk, signerad
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
EDMOND VAN COPPENOLLE (Belgien, 1846-1914), olja på duk, signerad
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, alabaster, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, metall och papp, "Mimmi" Pelikan deign, Zero, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
VATTENKANNA, zink, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SKÅL MED LOCK, silver, 1973, total vikt ca 109 g
Final bid650 SEK
Est600 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid6,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
TRUMPET, Nivello, 1900-tal
TRUMPET, Nivello, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, koppar, Duplex, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
VAS, porslin, "Prästkrage", Rörstrand, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est400 SEK
FIGURER, 3 st, kristall, Swarowski, Österrike, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
PIEDESTAL MED YTTERFODER, keramik, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PIEDESTAL MED YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
REKLAMSKYLT, lackerad metall, "Coca Cola", sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 91/360
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, nysilver, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
PÄLSKAPPA, Saga Fox, Södra Päls Norrköping, sannolikt 1980-tal
Final bid4,800 SEK
Est1,000 SEK
DOSOR, 2 st, silver, sannolikt 1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KAFFEKANNA, silver, vikt ca 650 g
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
ERIK HÖGLUND, karaff med propp, glas, "People", modell H288, Boda, 1960-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR OCH BORD, 5 del, böjträ, sannolikt 1940-/50-tal
Final bid6,000 SEK
Est2,000 SEK