KANDELABERAR, 1 par, Henninger Co, Tyskland, 1900-tal, nysilver
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, berlocker bla med naturlig sötvattenpärla, vikt ca 21,4 g
Final bid6,000 SEK
Est7,500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, "Tulpan", Jackie Lynd, Rörstrand, fältspatporslin
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MONA HUSS-WALLIN (född 1944), Linnéplatsen Göteborg, färglitografi
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
SERVISPORSLIN, 3 del, "Sylvia", Sylvia Leuchovius, Rörstrand
Final bid300 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, månskenslandskap, olja på plåt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, mahogny
Final bid550 SEK
Est800 SEK
MATS BROBERG OCH JOHAN RIDDARSTRÅLE, golvlampor, 1 par, "Leaf", Muuto
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k vitguld, med slipad kristall, briljant- och åttkantslipade diamanter
Final bid7,000 SEK
Est9,000 SEK
RING, 14k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,40 ct, vikt ca 6,8 g
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen
Final bid4,800 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPOR, Kina, sannolikt 1900-talets första hälft, keramik
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, satinerad yta, med 18 mindre rubiner, total vikt ca 38 g
Final bid9,800 SEK
Est12,000 SEK