OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Final bid850 SEK
Est400 SEK
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g
Final bid1,100 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Final bid850 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est1,500 SEK
Final bid550 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,200 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est1,200 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi
Final bid200 SEK
Est800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Final bid500 SEK
Est500 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Final bid400 SEK
Est400 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280
Final bid700 SEK
Est600 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Final bid400 SEK
Est400 SEK
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Est800 SEK
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
ORIENTMATTA, silke, ca 90 x 136 cm
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med briljant- och baguettslipade diamanter bl a ca 0,65 ct
Final bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
SEXTANT, Japan, modell MS-933, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est200 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort
Final bid250 SEK
Est500 SEK
MATSERVISDELAR, 18 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid550 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 113 cm
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, stengods, Rörstrand
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FOTOGRAFIER, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KINAMATTA, silke, old, ca 140 x 91 cm
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Final bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
GEORG JENSEN, 6 st saltkar med skedar, "Blossom", sterlingsilver, tot vikt ca 95 g
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MEDALJONG OCH HÄNGE, 14k guld, vikt 7,6 g
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 459 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est300 SEK
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BÄGARE, 6 st, silver, vikt 288 g
Final bid1,200 SEK
Est900 SEK
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver
Final bid3,600 SEK
Est2,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK