DAMARBETSBORD, 1800-/1900-tal, björk
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, snarlika, art déco
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJ MED PALL, 1950-tal
FÅTÖLJ MED PALL, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1930-/40-tal, björk
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 4 st, Skandiform, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
MAJA FJAESTAD, blandteknik, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KERSTI SANDIN & LARS BÜLOW, "Vågspel", papperskorg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, PH 4-3, för Louis Poulsen
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
LILLEMOR MANNERHEIM, 3 del, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Final bid200 SEK
Est600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, Balestra, vikt ca 14,9 g
Final bid5,400 SEK
Est6,000 SEK
TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SOFFA, Karl Johan, björk, 1800-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "CPH20", matbord, HAY
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
FAT PÅ FOT, metall, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
KRUS, 5 st, stengods, Gustafsberg
Final bid550 SEK
Est500 SEK
BRÖDLÅDA, 1900-talets mitt
BRÖDLÅDA, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
STINA SANDWALL, tamburmajor, "Sticks Golv", för SMD
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
KOFFERT, 1900-tal, England
KOFFERT, 1900-tal, England
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1950-tal
SÄNGBORD, 1950-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, sterlingsilver, Bismarck
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
ÄGGHÖNA, parian, Gustafsberg, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, Randi Bolt, Bolt Halogen, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
SPEGEL, 1940-tal
SPEGEL, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, 1950/60-tal, möjligen Bröderna Andersson
Final bid750 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, 1900-tal, förgylld och bronserad
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Final bid300 SEK
Est300 SEK
VIDE JANSON, färglitografi på pappannå, signerad och numrerad 5/10
Final bid350 SEK
Est500 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SARA DOMENÈCH, örhängen och ring, guldpläterad mässing, "Arai", Joidart Barcelona
Final bid300 SEK
Est300 SEK
FOTPALLAR, 3 st, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, ametister, svenska stämplar 1979
Final bid350 SEK
Est500 SEK
PAULA VON FREYMANN, väggrelief, keramik, Steninge
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MARI SIMMULSON, väggrelief, lergods, Uppsala Ekeby, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JAUME SANS, golvlampa, "Pie de Salón", Santa & Cole, formgiven 1963.
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad och daterad Molin -67
Final bid550 SEK
Est400 SEK
MAYBRITT WALLINA WALLIN, emaljmålning, signerad
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, glas, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est200 SEK
STOLAR, 1 par, "Acapulco chair", för OK design
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 28 g
Final bid10,000 SEK
Est12,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och majolika, tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Final bid900 SEK
Est500 SEK
GERD BRANDES, gouache, signerad, daterad 1999
Final bid200 SEK
Est600 SEK