HANS HANSEN, armband, sterlingsilver, Danmark
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, för Kosta, 1960-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, näsduksskål, glas, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FELICE BUELLI, taklampa "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIVBORD MED STOL, bla tidigt 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
ARBETSSTOL, Wilkhahm, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SKÅP, "Avanti", Dux, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, briljantslipade diamanter tot 0.52 ct
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
MATBORD, metall, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
SAMLING MÄRKLIN, ca 22 delar
Final bid550 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, tankvagnar, 6 st
Final bid800 SEK
Est600 SEK
SAMLING MÄRKLIN, 5 st vagnar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
MÄRKLIN, ånglok, TT 800, 86197
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
MÄRKLIN, 3 st lok, DA800 23014, CM 800 89028, 3029 samt kolvagn 23014
Final bid550 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, RET 800, ellok, SBB CFF 427
Final bid800 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 3001, lok, E6302
Final bid650 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 3075, diesellok V 160
Final bid500 SEK
Est600 SEK
TÅGBANA, större modell, 1960-tal, Tyskland, järnväg från Märklin
Final bid5,800 SEK
Est8,000 SEK
KORGSTOL, "Pil", Bengt Ruda, för Ikea, 1960-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MÄRKTAVLOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1956
Final bid400 SEK
Est600 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing, tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, kulor av bärnsten
Final bid250 SEK
Est400 SEK
HARRY WICHMANN, oljemålning, signerad och daterad 68
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
ADOLF SÄFVE, olja på duk, signerad
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
RING, briljantslipade diamanter tot ca 0.25 ct, vikt ca 3,7 g
Final bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
BORDSLAMPA, &Tradition, samtida
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi, signerad och numrerad 40/360
Final bid300 SEK
Est600 SEK
COLLIER, korall, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 1 par, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 15,9 g
Final bid5,300 SEK
Est6,500 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
HANDDUKAR, 6 st, linne, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HALSKEDJOR, 2 st, 14 resp 10 k guld, tot vikt 4,6 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
HENRIK LÖFGREN, oljemålning, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK