ADVENTSSTJÄRNA, Stina Sandwall, "Spica", SMD design
Final bid600 SEK
Est800 SEK
SLAGBORD, 1800-/1900-tal, vitmålat
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
STOLAR, 5 st, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK
SKÄNK, 1800-tal
SKÄNK, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
TAKLAMPA, 1960-/70-tal
TAKLAMPA, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VRIL, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Final bid1,000 SEK
Est1,800 SEK
SERVERINGVAGN, ihopfällbar, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BENGT ORUP, ytterfoder, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SKÅL, keramik, M & J Thornell, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, smide, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
VAS, porslin, "Firebird", Björn Wiinblad, Rosenthal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BRUNO MATHSSON, vilstol, "Pernilla", 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1930
Final bid400 SEK
Est600 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampa, för Rubn
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
ULLA PROCOPÉ, skärbräda och såsskål, "Valencia", Arabia, Finland
Final bid350 SEK
Est800 SEK
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
Final bid4,000 SEK
Est2,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, fransk stil, 1900-/2000-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK
SAMLING LEKSAKER, ca 25 st, mestadels bilar 1960-/70-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtölj, "Profil", Dux, 1960-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPA, glas, sannolikt 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KÄLKE, 1800-tal, bemålad
KÄLKE, 1800-tal, bemålad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FORNASETTI, tallrik, porslin, "Buon 1969", Piatto Calendario 1969 creato da Fornasetti Milano
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, vas, stengods, ur serien "Granada", Gustavsberg 1960-1970
Final bid250 SEK
Est600 SEK
KANDELARBRAR, 1 par, tenn, Eskilstuna Metallindustri AB, 1932
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, mässing 1900-talets andra hälft, större modell
Final bid500 SEK
Est800 SEK
KELIMMATTA, galleri, vävd, ca 301 x 83 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
SCHUCO, "Mercer 1225", 2 st leksaksbilar, Tyskland, plåt
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Final bid7,400 SEK
Est2,000 SEK
LENNART PILOTTI, oljemålning, signerad
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
CORGI TOYS, Batmobile samt båt, England
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
BOUILOTTELAMPA, brons, 1900-talets första hälft, sannolikt Frankrike
Final bid550 SEK
Est800 SEK
TORBJÖRN AFDAL, stolar, 4 st, Bruksbo, Norge
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
GUNNAR ANDER, 2 st ljusstakar, smide, Ystad Metall
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MODELLBIL, Schuco Examico 4001
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets mitt
KORGSTOL, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
KORGSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
VÄVNAD, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, venetiansk stil, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1956
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK