GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, formgiven 1998
Final bid250 SEK
Est500 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
BROSCH, silver, möjligen England, med briljantslipade diamanter tot ca 0,98 ct, vikt ca 15 g
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, kedjans vikt ca 2,7 g
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
HAY, soffbord/sidobord, "Bella"
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BOK, "Rembrandt", Emil Vollmer Verlag, Stureförlaget 1974
Final bid250 SEK
Est200 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell
Final bid500 SEK
Est800 SEK
KANDELABRAR, 2 st, Gunnar Ander, Ystad Metall, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est400 SEK
LM ERICSSON, bordstelefon, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BRICKBORD, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
SALONGSBORD, 1800-/1900-tal
SALONGSBORD, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, stål, herr, Ferrari Ronda 5020 B
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HÄNGE, 18k guld, med pärlor, tot vikt ca 7,8 g
Final bid2,600 SEK
Est2,800 SEK
BESTICK, 60 del, silver, modell Uppsala, formgiven av Eric Löfman, Mema, Stockholm, bla 1969, tot vikt exkl knivar ca 1143 g
Final bid8,000 SEK
Est9,000 SEK
KASTHALL, matta, "Häggå 988", ull, 2018, ca 300x400 cm
Final bid10,500 SEK
Est5,000 SEK
MATTHIAS DEMACKER, matbord, "Slim", Sovet, Italien, samtida
Final bid9,000 SEK
Est12,000 SEK
BARPALLAR, "Atelier", 1 par, TAF Studio, Artek, 2021/22
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta "Polar", glas, Kosta
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
STEN LYKKE MADSEN, figur, Bing och Gröndahl, Danmark
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ASSIETTER, 9 st, glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf
Final bid750 SEK
Est500 SEK
Final bid550 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, 2000-tal
KARMSTOLAR, 7 st, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, "Aristokrat", Bröderna Andersson
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSFIGURER, 2 st, stenmassa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TRÄTRÅG, 2 st, allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Heart"
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par, karmstolar, "Mio MI 408", 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est300 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 4 del
SAMLING SILVERSMYCKEN, 4 del
Final bid350 SEK
Est300 SEK
STIG LINDBERG, fat, "Karneval", fajans, nr 197 H8, Gustavsberg
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
RING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, tot vikt ca 1,5 g
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
RING, trefärgat guld, med diamanter, tot vikt ca 3 g
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 7,2 g
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
KRISTALLSERVIS, 7 del, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
GOLVUR, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,6 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med solitär briljantslipad diamant ca 0,22 ct, tot vikt ca 2,5 g
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 11 g
Final bid4,200 SEK
Est4,500 SEK
SKRIVSTOL, 1800-/1900-tal
SKRIVSTOL, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
CHRISTIAN DELL, bordslampa, Kaiser, Tyskland 1930-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, Grethe Meyer, Menu, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,2 g
RING, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 2,8 g
RING, 18k guld, vikt ca 2,8 g
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK