GUNNAR CYRÉN, 2 st snapsglas, "Nobelservisen", Orrefors
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
SKÅP, vitlackerad metall, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SAMLING BJÄLLROR, 7 st, malm, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ERIK HÖGLUND, fat, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, engelsk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtöljer, ett par, "Casino", Lammhults
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
ARMRING, sterlingsilver, Stenlya 1974
Final bid600 SEK
Est500 SEK
NIELS ERIK FROM, armring, sterlingsilver, sannolikt 1960-tal, Danmark
Final bid950 SEK
Est500 SEK
CLAES THELL, vas, stengods, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
KÄLKE, 1900-talets mitt
KÄLKE, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BRICKOR, 2 st, mässing, sannolikt 1900-talets mitt, monogramsignerade
Final bid350 SEK
Est300 SEK
BROSCH, silver, med topaser och turkoser, 1900-talets första hälft
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
FLAKONGER, 2 st, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
STUART PARK (England, 1862-1933), olja på duk, signerad
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
MATBORD, fanerat med teak, 1950-/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
DOSOR, 2 st, sannolikt nysilver, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SCHÄSLONG, EM Möbler, 2000-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,500 SEK
BORDSLAMPA, uranglas, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BOKBAND, 15 vol, Albert Engström, Albert Bonniers Förlag, Stockholm 1942
Final bid300 SEK
Est500 SEK
PÄLSKAPPA, dam, minkbit, sent 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, glas och mässing, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SPEGEL, lackarbete, med utvikbara dörrar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Final bid550 SEK
Est600 SEK
LEONARD WIEDH (1866-1938), olja på duk, signerad och daterad 1908
Final bid500 SEK
Est800 SEK
JASPER MORRISON, stol, "Hal", Vitra, samtida
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Final bid300 SEK
Est800 SEK
MATTA, "Lohals", Ikea, ca 160 x 230 cm
Final bid400 SEK
Est500 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPA, mässing, Boréns 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
STOL, Blå Sation, 2000-tal
STOL, Blå Sation, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
FRUKTSERVIS, 7 del, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FIGUR,  glaserat gips, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HYVELBÄNK, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
BORDSPENDYL, brons, 1800-tal
BORDSPENDYL, brons, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 345 x 82 cm
Final bid750 SEK
Est800 SEK
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad och numrerad 95/235
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK