OKÄND KONSTNÄR, 5 st skulpturer, marmor och metall, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGELLAMPETT OCH VÄGGLAMPETT, 3 del, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est400 SEK
ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002), akvatintetsning, signerad och numrerad 60/85
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
HANS BERGSTRÖM, taklampa, "Struten", Ateljé Lyktan, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, 2 st snarlika, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
VAS, kristall, Strömbergshyttan, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOL, 2000-tal
KARMSTOL, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KARMSTOL, 2000-tal
KARMSTOL, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KOFFERT, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
KARMSTOL, 2000-tal
KARMSTOL, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 85 g
Final bid400 SEK
Est500 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK
SERVISPORSLIN, 52 del, "Ranka", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
JONS BIRGIT (BIRGIT ERIKSSON 1926-1994), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CARL MAGNUS (född 1943), färglitografi, signerad med dedikation
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TRÅG, allmoge, sannolikt Dalarna, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 1 par, "Fanett", Edsbyn Möbelfabrik, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KAZUYO JOHANSSON HOSHINO (född 1943), olja på duk, signerad
Final bid350 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ALVAR AALTO, 6 st stolar, modell 66, Artek, 2000-tal
Final bid9,200 SEK
Est10,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Öst" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid250 SEK
Est300 SEK
 LISA LARSON, figur, stengods, "Syd" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Nord" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal
TAKLAMPA, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, galleri, "Hellested", Ikea, 2000-tal, ca 80 x 245 cm
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HELMTRUD NYSTRÖM (född 1939), färglitografi, signerad och daterad 1974
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
RÖKELSEAMPEL, mässing, Grekland, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BERTIL WAHLBERG, olja på pannå, signerad
Final bid700 SEK
Est500 SEK
GOLVUR, allmoge, 1800-tal
GOLVUR, allmoge, 1800-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1800-/1900-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, monogramsignerad och daterad 82
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", soffbord, Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String, samtida
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 3 st, "Atlas", Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
AUGUSTE MOROUT, efter, väggrelief, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK