WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Final bid950 SEK
Est1,200 SEK
HARALD LYTH (född 1937) färglitografi, signerad och numrerad 72/150
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SYKORG, 1950/60-tal
SYKORG, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGBONAD, tvistsöm, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, funkis, 1930-tal
SIDOBORD, funkis, 1930-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
HÄNGE SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, glas, Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SUPKOPPAR / BÄGARE, 8 st, silver, 1900-tal, total vikt ca 246 g
Final bid1,600 SEK
Est1,400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, FM Mattsson, Mora, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
FIOL, med stråke, Aubert, Frankrike, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
MAX BILDE (1919-2011), färglitografi, signerat och daterat -74
Final bid550 SEK
Est500 SEK
FREDRIK FÄRG OCH EMMA MARGA BLANCHE, 1 par fåtöljer, "Emily", för Gärsnäs, modellen formgiven 2014
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
JOHN GUDMUNDS, dalahäst, "Rättvikshästen", samtida
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, total vikt ca 156 g
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
SLAGBORD, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BONBONJÄR, kristall, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TRÄSKÅLAR, 3 st, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, mässing och marmor, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
MATTA, Kelim, 2000-tal, ca 278 x 193 cm
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, Cane-Line, 2000-tal
SIDOBORD, Cane-Line, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BÄGARE, 2 st, silver, 1894 samt 1963, total vikt ca 172 g
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
VAS, Kina, porslin, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Bavaria, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING SILVERBESTICK, 10 delar, silver, 1800-/1900-tal, total vikt ca 288 g
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
 GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid700 SEK
Est800 SEK
OLLE KÅKS, färglitografi, signerad och numrerad 44/100
Final bid400 SEK
Est300 SEK
AXEL BJURSTRÖM & MIA CULLIN, pallar, 5 st, "Patch", Materia, 2016
Final bid800 SEK
Est600 SEK
PALL, allmoge, Dalarna, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est400 SEK
 DAL-EDVIN NORBERG (1905-1995), olja på pannå, signerad och daterad -52
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JAKOB WAGNER, bokhylla, "Free", Montana, samtida
Final bid5,400 SEK
Est6,000 SEK
BRICKBORD, tidigt 1900-tal
BRICKBORD, tidigt 1900-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, rotting, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, Musse Pigg, Walt Disney Productions, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ERIK HÖGLUND, skål på fot, glas, Boda, 1960-/70-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SOLLAMPA, Luma, "TYP53", 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BÄGARE, silver, K&EC, 1967, vikt ca 61 g
Final bid350 SEK
Est400 SEK
ARDY STRÜWER (1939-), färglitografi, signerad och numrerad 51/200
Final bid300 SEK
Est800 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BÄGARE, silver, C.G.H, 1930, vikt ca 110 g
Final bid750 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 140 cm
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, bemålad gips, souvenir, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JOSEF FRANK, 1 par, modell 2334 för Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
ANNA EHRNER, skål, glas, Kosta Boda
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK