VASER, 2 st, glas, bla Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
RING, silver, med slipad krysokalla, stämplar Masa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MÄRKLIN, 12 st vagnar, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
MÄRKLIN, räls och tillbehör, bla i originalkartong
Final bid550 SEK
Est500 SEK
SUSANNE JØKER JOHNSEN, vas, glas, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 4 st, silver, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIGUR, häst, läderklädd, 1900-tal
Final bid750 SEK
Est400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 4,8 g
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPA, metall, Boréns, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BOTANIK, planscher, 4 st, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
MÄTINSTRUMENT, Ushikata x-plan 360 CII, Japan
Final bid550 SEK
Est800 SEK
TIDNINGSSTÄLL, metall, vägghängt, sannolikt 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅLFAT, porslin, SPM, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HÄNGSKÅP, furu, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅL PÅ FOT, lilatonat glas, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner
Final bid650 SEK
Est800 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
PAPPERSKORG OCH BOKSTÖD 1 PAR, plåt resp trä, England, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FICKUR, silver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SIDEBOARD, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
SOFFKUDDAR, 4 st, Kurage, 2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
ISAO HOSOE, bordslampa "Heron", för LUXO Norge, 1990-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GORDON STEWART CAMERON (Skottland, 1916-1994), olja på duk, signerad
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
COLLIER, korall, silverlås, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB, Stockholm 1958
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
BANG & OLUFSEN, Beocenter 8000 samt Beovision 8500
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
KÄPP OCH KRYCKA, handtag av silver, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
SERVETTER, 12 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est500 SEK
KORGAR, 2 st, rotarbete, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, ca 200 x 150 cm
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
HERTHA BENGTSSON, 3 del, teservis, porslin, "Rosmarin", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, brons, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
STIG (SLAS) CLAESSON (1928-2008), färglitografi, signerad och daterad -80
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
MORTLAR, 2 st,1800/1900-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Final bid700 SEK
Est800 SEK
PÄR NORLING, collier, sterlingsilver, Exign
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANNA KÜNTZEL, olja på duk, signerad och daterad
Final bid250 SEK
Est600 SEK
STIG (SLAS) CLAESSON (1928-2008), färglitografi, signerad och daterad -81
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
ANN MAKANDER (född 1954), akryl på pannå, signerad och daterad à tergo 2004
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, bla Royal Heidelberg, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KNIVAR, 2 st, Johannes Lauri, Rovaniemi samt J. Hallin, Mora, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BANG & OLUFSEN, Beocenter 7700, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
ARMBANDSUR, Citizen, herr, stål, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KAZUYO JOHANSSON HOSHINO (född 1943), olja på duk, signerad och daterad 2015
Final bid200 SEK
Est800 SEK