TRÄDGÅRDSSKULPTUR, sten, sannolikt 1900-talets första hälft, monogramsignerad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
DAMSKRIVBORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
SALTKAR, silver, England, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SATSBORD, 3 del, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANNELI LINDBERG (född ?), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER, ÖRHÄNGEN OCH ARMBAND, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
CATHARINA GÖTH (född 1957), färglitografi, signerad och numrerad 85/299
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BETH LAGERLUND (född ?), pastell, signerad och daterad -56
Final bid200 SEK
Est600 SEK
CARSTEN STRÖM (1913-1995), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 16 lit, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSKRONA, mässing, Skultuna
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
STEGE, trä, 1900-talets början
Final bid350 SEK
Est400 SEK
CARL STENBERG (1864-1934), olja på duk, signerad C Stenberg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARUSELLBORD, 1 par, 1900-talets slut
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ARKITEKTURPLANSCHER, "Palast-Architektur von Ober-Italien und Toscana"
Final bid550 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, 12 del, servisglas, "Bacchus", Boda Åfors glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, 25 del, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
CLAS WALTER SUNDMAN (1908-1963, olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FOTPALL, Grythyttan, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega, guld på stål, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Åke Grunditz, Guldkällan, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, porslin, "Esben klint", Lyngby, Danmark, samtida
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LAMPDELAR, 9 del, 1800-1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JOHN KANDELL, vägghylla, "Pilaster", Källemo, formgiven 1989
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, 2 del satsbord, "Trio", Karl Andersson & Söner
Final bid850 SEK
Est800 SEK
KATI NORDGREN (1912-2002), olja på duk, signerad och daterad -36
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KORGAR, 8 st, Ikea, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KIKARE, Telemax, 8 x 40, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MOVADO, herrarmbandsur, 18k guld, manuell, 1900-talets andra hälft
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på trä, otydligt signerad
Final bid600 SEK
Est500 SEK
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est600 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
CARL BYSTRÖM (född ?), olja på duk, signerad och daterad -85
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
GOLVLAMPA, ek, 1940-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANDY WARHOL, efter, 5 st, affischer, 1990-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
AXEL LARSSON, 1 par, pallar, 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, glaserat lergods, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ELDFAT/PLANTERINGSKÄRL, järn, sent 1900-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid350 SEK
Est800 SEK