TRÄDGÅRDSSKULPTUR, sten, sannolikt 1900-talets första hälft, monogramsignerad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
DAMSKRIVBORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
SALTKAR, silver, England, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SATSBORD, 3 del, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANNELI LINDBERG (född ?), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER, ÖRHÄNGEN OCH ARMBAND, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BETH LAGERLUND (född ?), pastell, signerad och daterad -56
Final bid200 SEK
Est600 SEK
CARSTEN STRÖM (1913-1995), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 16 lit, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSKRONA, mässing, Skultuna
LJUSKRONA, mässing, Skultuna
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
STEGE, trä, 1900-talets början
Final bid350 SEK
Est400 SEK
CARL STENBERG (1864-1934), olja på duk, signerad C Stenberg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARUSELLBORD, 1 par, 1900-talets slut
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ARKITEKTURPLANSCHER, "Palast-Architektur von Ober-Italien und Toscana"
Final bid550 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, 12 del, servisglas, "Bacchus", Boda Åfors glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, 25 del, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
CLAS WALTER SUNDMAN (1908-1963, olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FOTPALL, Grythyttan, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega, guld på stål, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Åke Grunditz, Guldkällan, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, porslin, "Esben klint", Lyngby, Danmark, samtida
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LAMPDELAR, 9 del, 1800-1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JOHN KANDELL, vägghylla, "Pilaster", Källemo, formgiven 1989
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, 2 del satsbord, "Trio", Karl Andersson & Söner
Final bid850 SEK
Est800 SEK
KATI NORDGREN (1912-2002), olja på duk, signerad och daterad -36
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KORGAR, 8 st, Ikea, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KIKARE, Telemax, 8 x 40, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MOVADO, herrarmbandsur, 18k guld, manuell, 1900-talets andra hälft
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på trä, otydligt signerad
Final bid600 SEK
Est500 SEK
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est600 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
CARL BYSTRÖM (född ?), olja på duk, signerad och daterad -85
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
GOLVUR, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
GOLVLAMPA, ek, 1940-tal
GOLVLAMPA, ek, 1940-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANDY WARHOL, efter, 5 st, affischer, 1990-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
AXEL LARSSON, 1 par, pallar, 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, glaserat lergods, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ELDFAT/PLANTERINGSKÄRL, järn, sent 1900-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid350 SEK
Est800 SEK