SATSBORD, 2 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld och vitguld, med briljantslipade diamanter, 1996, tot vikt ca 3,8 g
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
LOLO HOLMQUIST (1920-2004), olja på pannå, signerad
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
BLÅ STATION, sidobord, samtida
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KNAPPDRAGSPEL, Scandalli Italien, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Hummel, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SERVISPORSLIN, 16 del, "Empire", Bing & Gröndahl, Danmark
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SERVISPORSLIN, 26 del, porslin, Royal Copenhagen
Final bid550 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, mässing och marmor, empirestil, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
JACOB RUNDBECK, taklampa, "Bell medium", Normann Copenhagen
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 5 st, 2000-tal
STOLAR, 5 st, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
FREDRIK MATTSON & STEFAN BORSELIUS, stolar, 1 par, "Sting", Blå Station, 2007
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, gulmetall och granater, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
FÅTÖLJ, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Vallonmässing, daterade 1990
Final bid550 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ANTONIO SCIORTINO, sidobord, "Turi Turi", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
HÅG, arbetsstol, "Tion", 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPA, keramik, Agrosso, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 1900-tal
VÄGGSKÅP, allmoge, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, "Der kunstkritiker"
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, keramik, "Big house cleaning", MI Hummel, Goebel, Tyskland
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Soloist" och "Duet"
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Little sweeper"
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på duk, signerad och daterad -06
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
LAGE LINDELL (1920-1980), färglitografi, signerad och numrerad 145/260
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KIMONO, siden, Japan, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Final bid400 SEK
Est500 SEK
THOMAS BENTZEN, stålbord, "Linear", Muuto, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 6 st, samtida
STOLAR, 6 st, samtida
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors, signerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Final bid300 SEK
Est300 SEK
VÄGGTELEFON, L.M. Ericsson, plåt, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons och mässing, sannolikt Frankrike, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, underrede av sandgjuten aluminium, Byarums Bruk, samtida
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
FIGUR, lergods, 1900-talets mitt, möjligen Upsala Ekeby
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KERAMIKTAVLOR, 1 par, katolska motiv, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt exkl vindruvssax ca 155 g
Final bid600 SEK
Est500 SEK