TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, smide, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
ORIENTMATTA, 215 x 155 cm
ORIENTMATTA, 215 x 155 cm
Final bid550 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Maria", ur serien All Världens barn, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Ivan", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Nord" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Mei", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Öst" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Nils" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 2,2 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
BRICKA, mönster av Josef Frank, "Manhattan", Firma Svenskt tenn, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, keramik, större modell, signerad
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MARIAN ZAWADZKI, "Malayer", fat, keramik, Tilgmans keramik, 1959
Final bid150 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, stål, Lemania, sannolikt 1930-/40-tal, manuellt urverk
Final bid2,400 SEK
Est1,200 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
JENS H. QUISTGAARD, gryta, teak och mässing, 1960-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, Johansfors, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal,  Keijer Västerås, nr 57
Final bid350 SEK
Est400 SEK
FOGIA, fåtölj, 2000-tal
FOGIA, fåtölj, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, "Axet", 1900-talets andra hälft
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR NYLUD, vas och fat, stengods, "Eterna", Rörstrand
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFERAD KONSTNÄR, olja på trä, monogramsignerad SR och daterad 20
Final bid100 SEK
Est200 SEK
PALL, enligt uppgift Oscar & Clothilde, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
STIG LINDBERG, karott med lock, stengods, "Terma", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k vitguld, med mindre rosenslipad diamant, tot vikt ca 2,2 g
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
BÅLSKÅL MED LOCK, kristall, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
NILS ZETTERBERG (1910-1986), färglitografi, signerad och daterad 1983
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 6 g
RING, 23k guld, vikt ca 6 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
VEDKORG, koppar, 1900-tal
VEDKORG, koppar, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
KAFFESERVIS, 28 del, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, för 12 pers
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Schaubachkunst, Tyskland, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Lammhults, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad -49-51
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUD, vas, stengods, "Eterna", Rörstrand
Final bid250 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 4 st, teak, "Monaco", Ikea, 1960-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
IVAN FISK, skuptur, snidat trä, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft, större modell
Final bid250 SEK
Est600 SEK
STRINGHYLLA, två hyllplan av teak, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK