COLLIER, 18k guld, vikt ca 14,5 g
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, PR-516, 1970-tal, automatiskt urverk
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSLÄCKARE, 4 st, mässing och koppar, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, pansarlänk, tot vikt ca 37,5 g
Final bid16,500 SEK
Est18,000 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 12,7 g
Final bid5,600 SEK
Est6,000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, skrivbordsstol, "Worknest", Vitra, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD / PIEDESTAL, patinerad metall, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Certina automatic, Blue ribbon, rostfritt stål
Final bid600 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, Certina DS, Automatic, 1900-talets andra hälft
Final bid4,000 SEK
Est2,000 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, lergods, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, odlade pärlor, lås 18k vitguld med diamanter
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
KARAFF, glas, sk fyllehund, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 152 x 105 cm
Final bid400 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Beswick, England, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, kromad metall och glas, 1930-/40-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
VAS, keramik, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est200 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, Studio line, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26,4 g
Final bid11,000 SEK
Est12,000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, otydligt stämplar
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad
Final bid400 SEK
Est500 SEK
BLÄCKSTÄLL, 2 st, vitmetall, jugend, tiddigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 3 st, glas, Steninge Slott, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Open mind", Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est600 SEK
BARSTOLAR, 4 st, rosalackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
VAS, silver, Möllenborg, Stockholm 1917, vikt ca 60 g
Final bid300 SEK
Est300 SEK
LÅDFACK, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Capodimonte, Italien, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LÅS, smide, antikt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, Viking samt Bore, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
TAPIO WIRKKALA, 25 del, servisglas, "Ultima Thule", Iittala
Final bid650 SEK
Est800 SEK
BARPALLAR, 4 st, Martela, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOL, rotting och bambu, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, bronserad, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
MOCKASERVIS, 15 del, Syco keramik, Strömstad, 1950-/60-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KOPPARBALJA PÅ STATIV, koppar och smide, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
EWALD DAHLSKOG, tillskriven, lampkupa, glas, 1940-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st barstolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2008
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, skrivbordsstol, "Worknest", Vitra 2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
EWA JARENSKOG, figurer, 2 st, keramik, Jie, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SERVISPORSLIN, 32 del, "Mullbär", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK