PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
GOLVKANDELABER, industristil, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 8,8 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING KONSTLITTERATUR, ca 50 vol, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BALANSBOLL, med inbyggd yogaboll, "Office Ballz", Götessons, samtida
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅP, Kina, sk brudskåp, omkring år 1900
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och diamanter, tot vikt ca 3,3 g
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SEPPO KOHO, taklampa, "Octo 4240", Secto design, samtida
Final bid3,400 SEK
Est4,500 SEK
 GUSTAV ADON JOHANSSON, olja på duk, signerad G Adon
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SERVISPORSLIN, 48 delar, "Arctica", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
PLÅTLEKSAKER, 3 st, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est600 SEK
BOKSTÖD, 1 par, gjutjärn, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 6,8 g
RING, 23k guld, vikt ca 6,8 g
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
HENRY W HENLEY (1831-1931), olja på duk, signerad
Final bid450 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid2,600 SEK
Est3,200 SEK
SJALNÅL OCH BROSCH, 18k guld, med orientpärla, tot vikt ca 4,7 g
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
DAGFIN SIDSELRUD, olja på duk, signerad
Final bid450 SEK
Est400 SEK
MEDALJ, 18k guld, vikt ca 17,8 g
Final bid7,800 SEK
Est8,000 SEK
BÄGARE, silver, GAB, år 1965, vikt ca 96 g
Final bid450 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 4,9 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
FAT, porslin, Imari, Japan, 1900-tal
Final bid200 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK, akvarell, signerad
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
CECILIE MANZ, 1 par karmstolar, "Miniscule", Fritz Hansen, 2012
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 67 del, silver, CG Hallberg, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1 911 g
Final bid11,000 SEK
Est12,000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27 g
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-tal
SPEGEL, bronserad, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, "Aston", DeNONA, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 49 del, rostfritt stål, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.48 ct, tot vikt ca 4,3 g
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
OMEGA, fickur, silver, sk rödtolva, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Raku
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 4,5 g
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
VAS, porslin, "Sarek", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad och daterad JW 1908
Final bid500 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
SKULPTUR, brons, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
CLAES THELL (1943-2019), 3 st, vaser, stengods, signerade
Final bid450 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad Egelnor -46
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BEATE ANDERSEN (Danmark, född 1942), skål, stengods, signerad och daterad 2000
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ASK OCH SKÅLFAT, keramik, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
STEEN KEPP (född 1949), skulptur, lergods, signerad
Final bid900 SEK
Est500 SEK
TEKANNOR, 2 st, keramik, bla sannolikt av Gösta Grähs, 1900-/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK