KORG, rotting, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid550 SEK
Est800 SEK
BÄGARE, silver, Rolf Karlsson, Grillby 1989, vikt ca 117 g
Final bid750 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, sk emmafåtölj
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MÅNSKENSAMPEL, rosatonat glas, 1800-/1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
MORTLAR, 3 st, mässing och malm, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FICKURSSTÄLL, 5 st, 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est600 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894–1986), blandteknik, signerad
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
SIDOBORD, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KAFFESERVIS, 23 delar, porslin, Arsberg, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
DALAHÄSTAR, 8 st, skuret trä, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938), färglitografi, signerad och numrerad 146/170
Final bid350 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, 1 par, teak, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SOPPSLEV, silver, otydliga stämplar, sannolikt 1800-talets slut, vikt inkl trähandtag ca 106 gram
Final bid400 SEK
Est500 SEK
STÅNKOR, 2 st, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ELSA EKHOLM, matta, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 140 x 200 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
HÄNGE, med halsring, silver, Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping 1974
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 178 x 97 cm
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SUPKOPPAR / BÄGARE, 8 st, silver, 1900-tal, total vikt ca 302 g
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
BLOMSTERFAKIRER, 2 st, glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad P Eng
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
SÄNGLAMPA, mässing, Aneta, 1960-/70-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MATSOLA BURMAN, (1925-2008), olja på duk, signerad
Final bid5,400 SEK
Est2,000 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Blå Blomster", Gefle
Final bid350 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, No.47
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KANDELABER, mässing, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
AMETISTKLUSTER OCH SNÄCKA, 3 del, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938), litografi, signerad och numrerad 76/170
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KARMSTOL, sannolikt 1940-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 250 x 133 cm
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
RICKARD KRANTZ, (1923-1984), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est600 SEK
FICKUR, Rheo, silver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPELKONSOL, 8-bit, Nintendo, med 6 spel
Final bid550 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 225 x 86 cm
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DALAHÄST, trä, större modell, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Japan, porslin, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
TAF STUDIO, taklampa, "Rime", Muuto, samtida
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
GUNNAR ANDER, ljusstakar, 1 par, Ystad Metall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STEGE, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SKRIVMASKIN, Remington, New York, USA, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PALL, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, GAB, 1970, total vikt ca 159 g
Final bid950 SEK
Est800 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, Kosta, samt ljuslykta, Orrefors, glas
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SPELKONSOL, Playstation 2 slim, Sony, med 12 spel
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, tot vikt ca 4,1 g
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK