STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
KAVAJ, dam, Gant
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampa, glas, Orrefors
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BORD, rokokostil, skiva med infällda kakelplattor, 1800-/1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
TAKPLAFOND, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft, större modell
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KAVAJ, dam, Gant
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KONSOLBORD, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
SIDEBOARD, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est2,500 SEK
STOLAR, 1 par, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
RING, låghaltigt guld, vikt ca 3 g
Final bid500 SEK
Est800 SEK
HÄNGE, 14k guld, odlad pärla
Final bid150 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Timex, manuella, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ROLF LIDBERG, figurin, konstmassa, RBA, Olofström
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ROLF LIDBERG, 2 st, figuriner, konstmassa, RBA, Olofström
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BO OLLS, vas, stengods, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Final bid250 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPA, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-tal, elektrifierad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VASER OCH SKÅL, 6 del, glas, bla Skruf och Eneryda glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk
Final bid450 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
HERMÈS, scarf, "Clic Clouc", design Julia, Abadie, Paris, foulardsiden
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, glas, sannolikt Monica Backström, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BYST, "Nefertiti", porslin, Rosenthal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14k guld, med ametister, tot vikt ca 5 g
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
HÄNGE, 14k guld, med ametist, tot vikt ca 7 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RING, 14k guld, med ametist, vikt ca 3,4 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, espressokoppar/dockservis, 6 st koppar med fat, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORD, Vitra, "Click", 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, glas och metall, Steninge slott, 2004
Final bid150 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Aneta, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est400 SEK
COLMAR, dunjacka, dam, strlk ca 38
Final bid350 SEK
Est800 SEK
FIGUR, keramik, tomte, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 6 st, "Cobra", Källemo, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
JACKA, dam, Newhouse, quiltad, strl 44
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ÅMELLS MÖBLER, vitrinskåp, "Gamla Sverige", 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
POLAROID, Land Camera modell 180
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 113 x 158 cm
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
KAFFESERVIS, 19 delar, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SITTPUFF, Mitab, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LENA WELLANDER (1931-2020), väggrelief, keramik, monogramsignerad
Final bid900 SEK
Est600 SEK