TAKLAMPA, "Ginetta", Slamp, formgiven av Nigel Coates, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
CAPE, Weill, 2000-tal
CAPE, Weill, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
FIOL, med stråke och etui, tidigt 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
BANG & OLUFSEN, tv, sannolikt sent 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
VINKYLARE, kristall, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid150 SEK
Est300 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets slut
Final bid950 SEK
Est800 SEK
SÄNGGAVEL, gustaviansk stil, IB Laursen Furniture Danmark, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
GARDINSTÄNGER, 1 par, bronserat trä, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal
Final bid750 SEK
Est800 SEK
SVEPASK OCH OSTFORM, allmoge, spån och rot, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 29 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
YTTERFODER, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ANTONIO CITTERIO, soffa, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 295 x 195 cm
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
CARTIER, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK
HERMÈS, scarf, siden, 1900-/2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
KENZO, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, 1930-/40-tal, vikt ca 113,5 g
Final bid58,000 SEK
Est60,000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g
Final bid9,400 SEK
Est6,000 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SPEGELLAMPETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
CIGARRETTETUI, tenn, Svenskt Tenn, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SKÅLFAT, porslin, Rörstrand, 1900talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Final bid400 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, ljuslykta, "L 102/27", mässing och glas, Markaryd,  1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 4 st, Gemla, 2000-tal
STOLAR, 4 st, Gemla, 2000-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt Indien, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g
Final bid600 SEK
Est400 SEK
STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP
Final bid300 SEK
Est800 SEK
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Final bid400 SEK
Est300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500
Final bid100 SEK
Est300 SEK