MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est900 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Final bid600 SEK
Est600 SEK
SOFFA, 2000-tal
SOFFA, 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Final bid8,600 SEK
Est10,000 SEK
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Final bid8,400 SEK
Est9,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Final bid200 SEK
Est400 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Final bid8,800 SEK
Est10,000 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid550 SEK
Est500 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Final bid950 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g
Final bid6,800 SEK
Est8,000 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Final bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g
Final bid6,000 SEK
Est4,000 SEK
Final bid5,400 SEK
Est6,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, ERG Stockholm 1965, vikt ca 26,5 g
Final bid13,000 SEK
Est15,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med odlade pärlor och diamanter, tot vikt ca 2,8 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BROSCH, 14k guld, med mikromosaik, sannolikt Italien, tot vikt ca 2,4 g
Final bid700 SEK
Est800 SEK