BORDSFOTOGENLAMPA, sent 1800-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Final bid250 SEK
Est800 SEK
GOLVFIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MANIKYRSET, Solingen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
TAKPLAFOND, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ARMBAND OCH COLLIER, bla gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GÖKUR, 1800-/1900-tal
GÖKUR, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, malm, gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SMÖRASK, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKRIN, läder, 1800-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est700 SEK
RINGKLOCKA, metall, 1900-talets första hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad Orrefors Palmqvist 2755
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSLYKTOR, 7 st, Iittala, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Final bid150 SEK
Est300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
FENDER STRATOCASTER, elgitarr, med fodral
Final bid10,500 SEK
Est10,000 SEK
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Final bid3,600 SEK
Est800 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 31 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, mässing, Karlskrona Lamfabrik, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
SAMLING VINTAGE, aftonväskor, 2 st, solfjäder samt cigarettmunstycke, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTA, metall, Frejas boning, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
STOL, 1800-/1900-tal
STOL, 1800-/1900-tal
Final bid150 SEK
Est200 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, silver, EGO, hänge Alton, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-talets andra hälft, strlk ca 36/38
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid950 SEK
Est800 SEK
TERRIN OCH YTTERFODER, tenn, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTA, bemålat trä, 2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GARDINLÄNGDER, 2 par, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SKULPTURER, 5 st, trä, sannolikt Afrikanska, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
AFRIKANSKAMASKER OCH RELIEFER, 6 delar, trä, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK