JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KAVAJ, dam, Escada
KAVAJ, dam, Escada
Final bid300 SEK
Est400 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
 LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid550 SEK
Est800 SEK
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965
Final bid350 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KAVAJ, Weill, 2000-tal
KAVAJ, Weill, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 23,5g
Final bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ULF WAHLBERG (1938-2014), färglitografi, signerad och daterad -94
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 3,6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27,8 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HYLLA, vitlackerat trä, sent 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, 1 par örhängen, silver, Margrete Sandström, Linköping 1998
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
MOSCHINO, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ANKELBOOTS, 2 par, dam, bla. Bruno Magli, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
SIGRID RICHTER, serveringsfat, porslin, "Eden", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Minimini", George Carwardine, Anglepoise, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
SKULPTUR, större modell, i form av elefant, trä, sannolikt afrikansk, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FORMAR, 2 st, allmoge, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est200 SEK