TABURETT, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,200 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, signerad
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOLAR, 10 st, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
KÄPP, med silverkrycka,1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BORDSSPEGEL, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors
Final bid300 SEK
Est500 SEK
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, delvis pansarlänk, vikt ca 37,9 g
Final bid18,500 SEK
Est18,000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, patinerad mässing, antikiserande stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 3 st, barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
TRÅGSOFFA, rokokostil, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, hänkelvas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark
Final bid2,400 SEK
Est400 SEK
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Final bid750 SEK
Est800 SEK
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DAVID TERRAZAS MORALES, efter, fotografi, osignerat, Photos d'Art, Italien, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
VINKYL, Sandströms, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
HELGE LEIKANDER, 6 st stolar, Mood Art, 2005
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, 1920-tal, total vikt ca 516 g
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Gant, storlek ca 38
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, mahogny, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SERVETTER, 11+1 st, linnedamast, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 9 + 6 st, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 187 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 3 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
BORDSDEKORATION, trä och sannolikt alabaster, vindruvsklase, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LOUIS VUITTON, paraply, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK