TABURETT, tidigt 1900-tal
TABURETT, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,200 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, signerad
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOLAR, 10 st, 2000-tal
KARMSTOLAR, 10 st, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
 KÄPP, med silverkrycka,1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BORDSSPEGEL, 1800-tal
BORDSSPEGEL, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors
Final bid300 SEK
Est500 SEK
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, delvis pansarlänk, vikt ca 37,9 g
Final bid18,500 SEK
Est18,000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, patinerad mässing, antikiserande stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 3 st, barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
TRÅGSOFFA, rokokostil, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, hänkelvas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark
Final bid2,400 SEK
Est400 SEK
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Final bid750 SEK
Est800 SEK
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DAVID TERRAZAS MORALES, efter, fotografi, osignerat, Photos d'Art, Italien, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
VINKYL, Sandströms, 2000-tal
VINKYL, Sandströms, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
HELGE LEIKANDER, 6 st stolar, Mood Art, 2005
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, 1920-tal, total vikt ca 516 g
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Gant, storlek ca 38
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, mahogny, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SERVETTER, 11+1 st, linnedamast, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 9 + 6 st, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 187 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 3 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LOUIS VUITTON, paraply, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK