KIKARE, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, IKEA, "Stockholm"
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MODELLSKEPP, 2000-tal
MODELLSKEPP, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DUK OCH SERVETTER 13 del, linnedamast, 1900-tal, broderat monogram H
Final bid350 SEK
Est800 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HALSDUK/HUVA, mink, HPI of Sweden
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51
Final bid200 SEK
Est600 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
FÅTÖLJ, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SKÅLAR, 4 st, keramik, bla Gabriel och Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt,
Final bid850 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, omkring år 1900
BYRÅ, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MOCKASERVIS, 17 del, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, tenn, Frejas boning, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets mitt
KORGSTOL, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TUMLARE, SALTKAR OCH SERVIETTRING, silver, tot vikt ca 65 g
Final bid350 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Final bid300 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
PÄLSJACKA, Saga Mink, Södra Päls, Norrköping, sannolikt 1980-/90-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
SKÅL OCH LOCKBURK, tenn, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid500 SEK
Est800 SEK
PHILIPPE STARCK, barstolar, 3 st, "Masters", Kartell, samtida
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
KORGSTOL, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, bla silver Stockholm 1958
Final bid400 SEK
Est300 SEK
MOCKASKEDAR, 15 st, silver, tot vikt ca 135 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal
SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TABURETT, tidigt 1900-tal
TABURETT, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK