KANDLEABER, smide, 1900-tal
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est200 SEK
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Final bid450 SEK
Est300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Final bid2,200 SEK
Est1,800 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Final bid550 SEK
Est500 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
DUK, linnedamast, "Draken", 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CIGARETTETUI, silver, K&EC, 1949, vikt ca 200 g
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKEPPARKAVAJ, dam, Bäckmans Norrköping, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid500 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, med avlastningsbord, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, ek, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK