LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Final bid650 SEK
Est500 SEK
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KITTEL, svartmålad plåt, 1900-tal, större modell
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LYCKOTROLL, plast, Thomas Dam, Danmark, sannolikt 1970-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KÄPP, med silverkrycka, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HERRGÅRDSUR, ek, 1800-/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
SPELDOSA, porslin, Goebel
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
MONTERSKÅP, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid7,800 SEK
Est7,000 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid14,000 SEK
Est18,000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Offecct, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 21,8 g
Final bid7,600 SEK
Est8,000 SEK
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, old, ca 146 x 200 cm
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SAMLING GULDFÖREMÅL, 5 delar, 18k guld, total vikt ca 8,3 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Final bid400 SEK
Est300 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman
Final bid750 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
HÖRNSKÅP, ek, 1700-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, tax
Final bid650 SEK
Est300 SEK