BORDSLAMPA, opakglas, Putzler, Tyskland, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LUDO HUYS (Nederländerna, 1947-2007), olja på duk, signerad
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, CG Hallberg 1912, tot vikt ca 325 g
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
OLOF KOLTE, 3 st, ljusstakar, mässing, Skultuna 2001
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Firma Karl Mathsson, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, mässing, 1900-talets slut
Final bid450 SEK
Est400 SEK
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PICKNICKSET, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, Luxo, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
VAS, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
THERESIA HVORSLEV, ring, silver, Mema, 1976
Final bid850 SEK
Est600 SEK
SMYCKESUR, Cauny Prima, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 2 st, metall, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SILVERSMYCKEN, 10 del, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
ISHINK, nysilver, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Final bid650 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-tal
BORDSLAMPA, mässing, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MÅNSKENSAMPEL, rosatonat glas, 1800-/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL MED SKULPTUR, lergods, sent 1900-tal
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
STEKGRYTA, emaljerat gjutjärn, Le Creuset, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est300 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag", för Rubn
Final bid400 SEK
Est600 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 124 g
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
HÄNGE/BROSCH, 18k guld, med snäckskalskamé, tot vikt ca 17,4 g
Final bid4,000 SEK
Est1,500 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Baranquilla", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Final bid950 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, med slipat glas, total vikt ca 7,2 g
Final bid3,600 SEK
Est3,500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, osignerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BERNADOTTE & KYLBERG, vas, "Stockholm", Stelton
Final bid450 SEK
Est600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER OCH SILVERARMBAND, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MUMINMUGG, porslin, "Familjen", Arabia, Finland
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 8 lit, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIVSTOL, "Invite", Savo, Finland, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 46 del, silver, Hote, Finland, 1900-tal, tot vikt ca 1 133 g
Final bid7,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
GOLVSKULPTUR, trä, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
JORGE PENSI, 8 st, stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,3 g
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
PANTER & TOURRON, taklampa, "Tense-Pendellampa", New Works, samtida
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
PÄRLCOLLIER OCH RING, silver och odlade pärlor, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
MODELLBILAR, 33 st, Silvercars Collection, Editions Atlas, 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BOKSTÖD, 1 par, 2000-tal
BOKSTÖD, 1 par, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 36 g
Final bid20,000 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
BILAR OCH MOTORCYKLAR, 16 st, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, Raymond Weil, gulddoublé, quartz
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SOPPSLEV, silver, A Wennerstam, 1864, vikt inkl trähandtag ca 100 g
Final bid400 SEK
Est400 SEK