SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est200 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
SCHACK OCH BRIDGESPEL, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Final bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Final bid300 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RULLATOR, Dolomite, "Yas 600", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
RULLATOR, Volaris, S7 Smart, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KABINVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
PORTFÖLJ, brunt skinn, Cavalet, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
VÄSKA, Andersen, "Dramaten", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
Final bid5,600 SEK
Est6,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Final bid600 SEK
Est300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Final bid500 SEK
Est300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JOSEF FRANK, väska, mönster "Under ekvatorn", Firma Svenskt Tenn, sannolikt sent 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
FICKUR, 2 st, bla Tidéna, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SJAL, Davida, 100% kashmir, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
ANNE NILSSON, skål, glas, "Zenith", Orrefors
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK