WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Final bid250 SEK
Est400 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid650 SEK
Est800 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est500 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
ASK, tenn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Final bid400 SEK
Est800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Final bid750 SEK
Est500 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Final bid700 SEK
Est700 SEK
Final bid200 SEK
Est600 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Final bid7,200 SEK
Est9,000 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid4,800 SEK
Est800 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Final bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,800 SEK
Final bid13,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK