KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Final bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Final bid11,000 SEK
Est14,000 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Final bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
BAROGRAF, R Fuess, Berlin-Steglitz, nr B 713, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Final bid12,000 SEK
Est11,000 - 13,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KUDDE, bomull, "Morfars trädgård", Cecilia Hall, Jobs Handtryck, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DURSPEL, Finotti, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Final bid400 SEK
Est600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK