HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Final bid450 SEK
Est400 SEK
VÄGGUR, 1900-talets början
VÄGGUR, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
KUDDE, textil, design Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir, Design House, nutida
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g
Final bid500 SEK
Est500 SEK
VÄGGRELIEF,  sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g
Final bid2,800 SEK
Est2,500 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid9,000 SEK
Est6,000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Final bid6,000 SEK
Est7,000 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Final bid750 SEK
Est700 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Final bid750 SEK
Est1,800 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Final bid400 SEK
Est400 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Final bid650 SEK
Est400 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Final bid12,500 SEK
Est14,000 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid300 SEK
Est500 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Final bid6,400 SEK
Est6,000 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK