Final bid400 SEK
Est800 SEK
WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
BILAR, 28 st, blåljusfordon, Editions Atlas Collection, sannolikt sent 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 100 g
Final bid650 SEK
Est600 SEK
BORD, allmoge, 1800-tal
BORD, allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est400 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 236 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 1,4 g
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Cadillac, Citroen, Opel samt Studebaker, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 1 par, sent 1800-tal
STOLAR, 1 par, sent 1800-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Himalaya", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Final bid550 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, art décostil, 1900-/2000-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
HEE WELLING, skrivstol, "About a chair", Hay
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, mässing, barockstil, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
KIKARE, Magnific, 7 x 50, No. 18154, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GRUVLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
COLLIER, gulmetall, lås av 18k guld, sannolikt 1800-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall och mässing, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KRÄFTBURAR, ca 50 st, samt flöten och betesaskar
Final bid300 SEK
Est600 SEK
JÖRGEN FAGERLUND, (född 1944), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RUUD EKSTRANS, serveringsvagn, Dux, björk, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Hee Welling, Hay, samtida
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
KAKEMONO, affisch, orientalisk, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BILAR, 25 st, Volvo, Editions Atlas Collection, sannolikt sent 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gottfrid Carlsson, Eskilstuna
Final bid350 SEK
Est300 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 2 g
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 2 g
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
JOHN RIMER, ljusstakar, 1 par, nysilver, Målöv, Danmark
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
MODELLBÅT, trä, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 1,3 g
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BROSCH, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, patinerad metall, jugendstil, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, ''Gloria'', Broberg & Ridderstråle, Klong, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMRING, sterlingsilver, Lindström, sannolikt 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på pannå, signerad
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, 1930-tal
SPEGEL, 1930-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MODELLBÅT, trä, Victoria design, Skansör, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
MONICA LORENTZON (född 1940), olja på pannå, signerad
Final bid800 SEK
Est800 SEK