PATRICIA URQUIOLA, stol, "Nub", Andreu World, samtida
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
ULF TROTZIG (1925-2013), olja på duk, signerad
Final bid8,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
BECK & JUNG, askkopp, mässing, "Ultima"
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets första hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HERRARMBANDSUR, Ricoh, quartz
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HARALD NOTINI, lampkupa, glas, Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1930-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PARAPLYSTÄLL, mässing, sannolikt 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BORD, med låda, björk, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BROSCHNÅLAR, 2 st, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 5,4 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
KOMMOD, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, möjligen Murano, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld och vitguld, Alton 1995, vikt ca 8,2 g
Final bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est600 SEK
RODEBJER, sandaler, 1 par, strlk 37
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FÄLLBORD, Vitra, år 2016
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
SKRIN, trä, JH Rimforsa 1982
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
GRAFISKA BLAD, 1 par, 1800-tal, kolorerade
Final bid150 SEK
Est300 SEK
MONICA FÖRSTER, sidobord, Swedese, samtida
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MORTEL, med stöt, större modell, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida
Final bid300 SEK
Est300 SEK
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RESVÄSKA, Peter Apelgren för Resia 40 år, Epic
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid450 SEK
Est500 SEK
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VÄGGHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SCHÄSLONG, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
URNA, gjutjärn, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MAURICE RANDALL (England, 1869-1949), pastell, signerad
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK