PATRICIA URQUIOLA, stol, "Nub", Andreu World, samtida
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
ULF TROTZIG (1925-2013), olja på duk, signerad
Final bid8,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
BECK & JUNG, askkopp, mässing, "Ultima"
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets första hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HERRARMBANDSUR, Ricoh, quartz
HERRARMBANDSUR, Ricoh, quartz
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HARALD NOTINI, lampkupa, glas, Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1930-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PARAPLYSTÄLL, mässing, sannolikt 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BORD, med låda, björk, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BROSCHNÅLAR, 2 st, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 5,4 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
KOMMOD, tidigt 1900-tal
KOMMOD, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, möjligen Murano, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld och vitguld, Alton 1995, vikt ca 8,2 g
Final bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est600 SEK
RODEBJER, sandaler, 1 par, strlk 37
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FÄLLBORD, Vitra, år 2016
FÄLLBORD, Vitra, år 2016
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
SKRIN, trä, JH Rimforsa 1982
SKRIN, trä, JH Rimforsa 1982
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
GRAFISKA BLAD, 1 par, 1800-tal, kolorerade
Final bid150 SEK
Est300 SEK
MONICA FÖRSTER, sidobord, Swedese, samtida
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MORTEL, med stöt, större modell, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida
Final bid300 SEK
Est300 SEK
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RESVÄSKA, Peter Apelgren för Resia 40 år, Epic
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal
GOLVLAMPA, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid450 SEK
Est500 SEK
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VÄGGHYLLA, teak, 1950-/60-tal
VÄGGHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SCHÄSLONG, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
URNA, gjutjärn, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MAURICE RANDALL (England, 1869-1949), pastell, signerad
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK