BAKELSESPADE OCH SKED, silver, bla svenska stämplar SC Stockholm 1958, tot vikt ca 45 g
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 14k guld och vitguld, tot vikt ca 13 g
Final bid5,000 SEK
Est5,000 SEK
ARMBAND, 14k tvåfärgat guld, vikt ca 8,2 g
Final bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 153 x 210 cm
Final bid450 SEK
Est600 SEK
VAS, fajans, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och numrerad 37/400
Final bid250 SEK
Est700 SEK
SKÅL, stengods, Finland, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel " Skultuna, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 32 g
Final bid16,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 5 st, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 4 st, silver, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MYNT, 2 st, platinum, 15 dollar, Australien, tot vikt inkl plastkasetter 12,7 g
Final bid1,700 SEK
Est300 SEK
VAS, tenn, Modern Designkonst 1933
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ASKFAT, silver, GAB Stockholm 1934
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 14k guld och vitguld, vikt ca 8,6 g
Final bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Final bid400 SEK
Est800 SEK
RINGAR, ARMBAND OCH HÄNGEN, 5 del, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
HANDDUKAR, 13 st, linne, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MARIANNE WESTMAN, kaffekoppar med fat, 8 st, porslin, "Siam", Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est1,200 SEK
KLÄDHÄNGARE, vitlackerad metall, "Branch hanger", design Louise Hederström, Maze interior, nutida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
COUPEGLAS, 8 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik på pannå, otydligt signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
NYSILVERFÖREMÅL, 7 del, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SIGNE HYTTE, vägglampa, "Journey SHY1", för &tradition, samtida
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est400 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est400 SEK
BRICKA/BAKBORD, trä, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SVEND NIELSEN (Danmark, 1908-1993), olja på duk, signerad
Final bid850 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 1,4 g
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
SAM LARSSON, stol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est1,500 SEK
BERTIL GATU (1913-1984), akvarell, signerad
Final bid300 SEK
Est300 SEK
HAY, klädhängare, design Big Game, "Beam", samtida
Final bid350 SEK
Est600 SEK
MONICA BRATT, 8 st, sherryglas, rött glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MOTORSÅG, Stihl, M5 192C, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Isabella", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, sannolikt England, monogramsignerad ROE och daterad 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, silver/sterlingsilver, bla svenska stämplar 1983
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KONJAKSKUPOR, 7 st, glas, sannolikt Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅL/SALTKAR, silver, orientaliskt, 1800-/1900-tal, vikt ca 28 g
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HÄNGE MED KEDJA SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, total vikt ca 10,7 g
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
SILVERKRYCKA OCH KÄPP, silver och trä, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK