Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
CARL HÖYRUP, olja på duk, signerad
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BÄGARE, silver, GAB, 1929, vikt ca 169 g
Final bid950 SEK
Est800 SEK
VÄGGRELIEFER, 4 del, glas, bla Mona Frisk samt John Käll, Elme Glasbruk, 1900-talets andra hälft, signerade
Final bid300 SEK
Est600 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, matbord, "Superellips", 1900-/2000-tal
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
FRANS GARD (1892-1978), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 2,5 g
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,7 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
 LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB, år 1935
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BERTIL VALLIEN, golvkandelaber, smide, "Livets träd", Boda
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RESVÄSKA, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 6 st, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KARMSTOL, björk, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BJÖRN RABE, olja på duk, signerad
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
ARMBANSUR, DKNY, quartz, samtida
Final bid400 SEK
Est500 SEK
VINGLAS, 10 st, glas, Hovmantorp, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 DANIEL RYBAKKEN, taklampa, "Stochastic Opal", formgiven 2016 för Luceplan,
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
DAMEJEANNE I KORG, brunt glas, 1900-talet mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
 GUSTAV ADON JOHANSSON (född ?), olja på duk, signerad G Adon
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BERGÈRE, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
 LOUIS CAMPBELL, taklampa, "LC Shutters pendant", för Louis Poulsen, etikettmärkt
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på pannå, signerad och daterad 1950
Final bid350 SEK
Est800 SEK
LOUIS CAMPBELL, taklampa, glas, "LC Shutters pendant", för Louis Poulsen, etikettmärkt
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
SKEPPSKLOCKA, mässing, EM Mora, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
 SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est600 SEK
TAKLYKTA, koppar och glas, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SKRIVSKÅP MED VITRIN, ek, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
HALSKEDJA, 18k vitguld, vikt ca 2,3 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
DAMARBETSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
HALSKEDJA,18k guld, vikt ca 4,7 g
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
NANNA DITZEL, 6 st stolar, "Trinidad", modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, swedish modern, 1940-/50-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Final bid150 SEK
Est300 SEK
RAMAR, 2 st, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BO WESTERDAHL, sideboard, "Boss", Fogia, samtida
Final bid8,000 SEK
Est2,000 SEK
PASTEJFORM SAMT SKÅL PÅ FOT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
SKÅLAR, 2 st, Grete Prytz Kittelsen samt Inger Waage, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
GOLVLAMPA, mässing, Nybro Armaturfabrik NAF, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KARIN BJÖRQUIST, skålfat, stengods, Gustavsbergs studio, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK